Yayın Kurulu

Prof. Dr. Behcet COŞAR, Yayın Yönetmeni, Gazi Üniversitesi, Ruh Sağlığı ve Hastalıkları ABD

1964 yılında Kıbrıs’ta doğmuş, halen Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi olarak çalışmakta olan bir ruhiyatçı… Özellikle Konsültasyon Lİyezon Psikiyatrisi alanında çalışmayı seviyor. Kedisever ve köpeksever.. Müziğe düşkün… Evli 1 kızı var.

Prof. Dr. Mustafa YILDIZ, Dil Yayın Yönetmeni, Kocaeli Üniversitesi, Ruh Sağlığı ve Hastalıkları ABD

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. Temel ilgi alanları: Düşünce ve algı bozuklukları (psikozlar), bilişsel davranışçı tedaviler, ciddi ruhsal hastalıklarda iyileştirim (psikiyatrik rehabilitasyon), ruhsallık ve dildir (psikolinguistik). Bilimsel çalışmalarını anlaşılır bir dille yürütmeye özen göstermektedir. 

Yayımlanmış kitaplarıŞizofreni: Hastalığı Anlamak ve Onunla Yaşamayı Öğrenmek (1999, 2005, 2018), Ruhsal Toplumsal Beceri Eğitimi Eğitici Elkitabı (2011, 2019), Bilim Dili Bağlamında Dil ve Kimlik (2017), Yetiyitiminden İyileşmeye: Psikiyatrik İyileştirim Elkitabı (2011, çeviri), Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Türkçe Terimler Sözlüğü (2020).

Dr. Öğretim Üyesi Bahadır GENİŞ, Yardımcı Yayın Yönetmeni, Kocaeli Üniversitesi, Ruh Sağlığı ve Hastalıkları ABD

Bahadır Geniş 1988 yılında Mersin’de doğdu. Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı’ndaki uzmanlık eğitimini 2017 yılında tamamladı. 2017-2020 yılları arasında Zonguldak’ta çalıştı. 2021 yılından itibaren Kocaeli Üniversitesi Psikiyatri Anabilim Dalı‘nda çalışmaktadır.

Ruh sağlığı ve hastalıkları alanında başta “Bağımlılıklar” olmak üzere Depresyon, Kaygı Bozuklukları ve Uyku bozuklukları konuları ile yakından ilgilidir. Kendi ilgi alanı dışında istatistik ve bilişim ile ilgili alanlara meraklıdır. Evli ve üç yaşında bir kızı vardır.

Uzm. Dr. Erman ŞENTÜRK, Kurul Üyesi, İstanbul Bağcılar Eğitim Araştırma Hastanesi, Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü

1987 yılında Ankara’da doğdu, İlk ve orta öğretim hayatını Ankara’da tamamladıktan sonra, 2005 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazandı. 2011 yılında üniversite eğitimini tamamladıktan sonra yaklaşık 6 ay Amasya Devlet Hastanesinde acil servisinde pratisyen hekim olarak görev yaptı. 2012 yılında 6 aylık bir Ortopedi asistanlığı sonrasında 2013 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalında araştırma görevlisi olarak göreve başladı.

2018 yılında Psikiyatri uzmanı oldu. Uzmanlık zorunlu hizmeti için yaklaşık 1.5 yıl Hakkari merkez ve Yüksekova Devlet Hastanelerinde görev yaptı ve mecburi hizmetini tamamladı. Hâlen İstanbul Bağcılar Eğitim Araştırma Hastanesi’nde Psikiyatri uzmanı olarak çalışmaktadır. Evli ve koyu bir Beşiktaş taraftarıdır.